JULO BALÁŽ
JULO BALÁŽ

Pomerne nový člen nášho spevokolu, ešte teplý. Prezývku získal vďaka permanentným problémom s trávením ( na to máme svedkov), lebo “zedol” gitaru .. spolu s 8-mimi základnými tónmi ( C - C+sused).  Málogdo to vie, ale Julo poberá tantiemy za hity Kohútik Jarabý a Kerá nemá frayeara ( vydalo tchalamada entrtejment 1819 ). Vo voľnom čase sa venuje mŕtvym jazykom, aby si mohol čítať Ovidia v originále, alebo si zahmkať stupnicu po hebrejsky. Jeho najlepším priateľom je nejaký pedál s ktorým je už dlho vo vzťahu. Má viac gitár ako rúk a počas koncertov vyhľadáva tmavé kúty pódia, aby sa nemusel usmievať na všetkých štyroch fanúšikov.

MOTOR
MOTOR

V skratke .. kojený pod tlakom, šťastné detstvo a ešte šťastnejšie dospievanie, ktoré trvá ..

V akejkoľvek škole troška zaostával a dodnes exceluje vo vzťahoch k autoritám. V útlom veku si vypestoval neochvejný vzťah k športu, dodnes najradšej posiluje s príborom. Zbiera skúsenosti, ale úplne zbytočne. Podľa ošetrujúceho personálu trpí nevysvetliteľnými záchvatmi ničnerobenia a napriek všetkým predpokladom žije nad pomery, aj keď žiaden pomer nemá. Spolu s občianskym preukazom obdržal výnimku na emisné normy. Živí sa pomocnými prácami v gastronómii, obzvlášť exceluje v oblasti dojedania. Vo voľnom čase organizuje masturbačné maratóny na okresnej úrovni. Sem-tam trafí činelu, ale už reprezentačne. Vlastní autorské práva na explicitné slová, takže kedykoľvek niekto zanadáva, strhnú sa mu z účtu 2 centy a putujú do fondu pre opustených masturbantov.

 MARIO ”METALESCU” CANDRÁK
MARIO ”METALESCU” CANDRÁK

Nečerstvá posila z Topolčian, odkiaľ musel zmiznúť pre neplatenie faktúr dermatovenerologickej záchrannej službe za početné výjazdy do jeho United Senior Swingers klubu. Ako skúsený gitarista reprezentuje živočíšnu formu tvorby v kapelke. Jeho najčastejšou replikou je : “Ako to kua bolo..?” Za najobľubenejší nástroj považuje gumičku do vlasov. Profesne sa živí ako komparzista v domácom porne. Vo voľnom čase nerobí nič, lebo sa onehdá oženil a voľný čas nemá. Do kapely pribudol kvôli vzácnej gitarovej schopnosti .. neznáša sóla a vypije hocičo. K prezývke Metelescu prišiel v Tescu, kde robil asistenta ožranom a vozil ich v nákupnom vozíčku k regálom s chlastom.

Mário aktuálne chtiac - nechtiac obsadzuje pozíciu nehrajúceho člena kapely.

MAŤO ”BARIČELO” MÁČEK
MAŤO ”BARIČELO” MÁČEK

Eskamotér a asi utajený tscharodejník. V kapele je iba kvôli tomu, že nikto nevie, ako to robí .. lebo takto spievať sa proste nedá .. a basta !!! Raz na to prídeme. Je súčasťou slovenského entrtejmentu dlhé roky a predpokladáme, že až v tejto kapele pochopí, že žiadna sláva nebude. Vlastní online požičovňu katastrof, ak chcete riadny prúser, objednajte si osobnú tragédiu na mieru na : info@uplnecelezle.sk
Vo voľnom čase sedí v aute na krajnici so slnečnými okuliarmi a fénom mieri na prichádzajúce autá. K prezývke prišiel kvôli obľúbenej relaxačnej polohe s čelom opretým o barovú dosku.

HISTÓRIA KAPELY VPB
HISTÓRIA KAPELY VPB

V roku 2002 sa úplnou náhodou stretli dvaja zakladajúci členovia Bassil a Motor, kde inde ako v bare .. Už po 23 pivách založili kapelku, iba tak z nudy. Obaja obvolali nejakých nudiacich sa kamarátov a tak sa zišlo cca 7 gitaristov (medzi nimi Bassil), jeden nervózny klávesák a preexpirovaný bubeník. Pôvodný plán bol hrať covery pre zábavu, ale nikto nechcel hrať na basu, tak sa Bassil nasrau a skočil do obchodu po basu s aparátom. Od toho momentu to išlo s kapelou dolu vodou nakoľko spievať nevedel nik, ale sólovali sme všetci naraz. Po nejakých výmenách (cca 53 hráčoch) nás navštívil Vadim Bušovský a po prvej jamovačke ostal. V tej dobe nás naučil všetkých hrať. Prvé CD s názvom DECIBELITIS (ŠarapataRecords 2008) vznikalo ako demo, ktoré sa nám tak páčilo, že sme ho vydali aj na nosiči. Následne nás Vadim opustil venujúc sa naplno svojim projektom. Nahradil ho živel Miro Bitomský a spolu s Branim Moskálom to celé posunuli niekam inam a výsledkom bolo druhé CD BLAVALAGUNA 2016. Postupne sa však objavovali vyhorenia a ponorky, ktoré zabijú každú formáciu a tak Bassil s Motorom obmenili zvyšok osadenstva do dnešnej podoby. Hádam nám to chvíľu vydrží♥... nevydržalo !!  Nečerstvá aktualizácia  - po krátkych a nie veľmi intenzívnych protestoch sa náš brat Mario tragicky oženil, čím umožnil prienik vznešených myšlienok priamo k procesorom. Takto znenazdajky prišiel nápad od*ebať sa naspäť do Topoľčian, čím totálne rozhodil miestny trh práce. Strašne nám chýba tento skvelý parťák a gitarista a veríme v jeho skorý návrat .. štatisticky je to je podchytené .. že vraj polovica vzťahov končí rozvodom .. :D :D

BASSIL
BASSIL

Najstarší člen nášho spevokolu. V podstate jeho prvé vianoce boli naozaj prvé. Od detstva ho to ťahalo k muzike, aj keď prvé trio založil s Cyrilom a Metodom a dlho sa venovali pedagogickému fanku. Texty v hebrejštine by sa nakoniec ujali, ale inkvizícia dostala zvukára Bruna podstatne skôr. Bassil sľubujúc pomstu okamžite skúpil všetky pozemky pod Vatikánom, čím zabezpečil rodinu na dlho, predlho. Následný pokus s klávesákom z Levoče sa nedostal von zo skúšobne, lebo synťák, čo Pavol zmajstroval na kolene sa nezmestil do dodávky, tak ho obstavali kostolom. Vo voľnom čase kupuje basgitary a sem tam zorganizuje oslavy Medzinárodného dňa prapraotcov. Zo 7-mych tibeťanov cvičí iba prvých dvoch, ale zase na každej strune štyrikrát.

NOVINKY

 


LETNÉ FESTIVALY 2023
LETNÉ FESTIVALY 2023
V lete sa s Vami určite stretneme na letných festivaloch a veľmi sa z toho tešíme ! Vidíme sa v Snine na feste Rock pod Kameňom, tiež na Zelenej vode pri NMnV na TOPFEST-e // sleduj náš FB a dozvieš sa viac ..
Napísali o nás
Napísali o nás
Recenzia na náš album PANDORA: http://www.valhalla.sk/?p=27615
10.06.2022 Krst CD PANDORA
10.06.2022 Krst CD PANDORA
Koncert VPB spojený s krstom new CD PANDORA / RANDAL CLUB Bratislava.
Album pokrstí : Miško KOLO Koleják
Recording studio - október 2021
Recording studio - október 2021
Počas covid pauzy sme samozrejme v našej skúšobni nezaháľali !
Máme hudobný materiál na nové piesne, ktoré sme sa pre Vás rozhodli nahrať v štúdiu.
Už čoskoro sa môžete spoločne s nami tešiť na NEW CD !!!
KONCERT !!!
KONCERT !!!
01.09.2021  18,00 hod.
Vážené dámy, vážení páni ... rokenroll je späť !
Po dlhšom čase Vás radi uvidíme dňa 01.09.2021 od 18,00 hod. v Bratislave - InPark pri Štrkoveckom jazere, kde si zaburácame s legendami SK a CZ rocku //Palo Drapák Band - exMETALINDA a LIMETALL - exCITRON //.

09.11.2019 RANDAL CLUB Bratislava MEGA ACTION

Rok 2019 začíname vo štvorici // po opici // .. žiaľ Mário sa vracia ku svojim
Rok 2019 začíname vo štvorici // po opici // .. žiaľ Mário sa vracia ku svojim "žochare" do Topoľčian. Tvrdo makáme na nových piesňach, ktoré si vypočujete už čoskoro !!

DÚBRAVSKÉ HODY 2018 - 21.09.2018 piatok 18,00 hod. - pódium pred DK DÚBRAVKA Saratovská ul.

25.jún 2018
25.jún 2018

Festival HOREHRONSKÉ MECHECHE 2018 - amfiteáter HEĽPA : 17 - 18. august 2018

22.jún 2018
22.jún 2018

Skladba ODPOVEĎ z albumu INFICO nasadená do play listu v SLOVENSKOM ROZHLASE

09.marec 2017
09.marec 2017

Koncert VPB na výstave MOTOCYKEL 2017 / INCHEBA EXPO Bratislava

27.apríl 2017
27.apríl 2017

Koncert VPB na ROCKOVÁ PAĽBA No.4 / RANDAL CLUB Bratislava

13.júl 2017
13.júl 2017

Koncert VPB na Master of Rock 2017 / VIZOVICE

11.november 2017
11.november 2017

Koncert VPB „KRST CD INFICO“ / RANDAL CLUB Bratislava
Album INFICO pokrstí : Roman Bomboš

10.február 2018
10.február 2018

Album VPB „INFICO“ už aj na APPLE MUSIC / iTUNES

17.február 2018
17.február 2018

Skladba VĎAKA z albumu INFICO nasadená do play listu v SLOVENSKOM
ROZHLASE

17.marec 2018
17.marec 2018

Rozhor s členmi kapely VADIM POLKE BLAVY - rádio SLOVENSKÝ ROZHLAS
Koncert VPB „ST. PATRICKŚ ROCK DAY / ROCK CAFE Bratislava

27.marec 2018
27.marec 2018

Skladba VPB „VĎAKA“ krásne 57. miesto v hranosti rádia v 12. týždni

ALBUMY

Ukážky našej zábavy:

 

 

Albumy:

PANDORA


DÁMA V ČIERNOM

JA TY ONA ON
YEAH ... BOOMA
SOM TVOJ
SIVÝ KOCÚR
PANDORA
DO HORY
STAY ALIVE
NEZHASÍNAJ
UP2YOU
DÁMA V ČIERNOM ( radio edit )

INFICO


VÍŤAZI A PORAZENÍ
FATAL SONG
VĎAKA
ĽADOVÝ VIETOR
RAPORT
COLD BEAUTY WOMEN
ZAMOTANÉ
ODPOVEĎ
MRKVA
JAZVY
INFICO

BLAVA LAGUNA


CESTY
DECIBELITIS
MALÁ VEČNÁ
JAZDA BEZ SVETIEL
VIEM ČO VIEM
MALÝ BULDOG
BÁBKOVÝ KRÁL
BÁSNIK
NEPOZERAJ MI DO OČÍ
DNES TI NEUVERÍM
ULICA
ZLATÁ

DECIBELITIS


NEVIEM TI NEUTIECŤ

KONEČNÁ JE PEKLO
MAT
KĽÚČOVÉ DIVADLO
HELTER SKELTER / cover
MALÁ MESTSKÁ VÍLA
BUCCIATTO
NERUŠ MOJE KRUHY
DON´T LEAVE ME THIS WAY / cover
VADIM POLKE BLAVY
NAJNOVŠIE
TITULKY

 

 

 

Viac informácií nájdete na našich kanáloch:

     
 

 


SPOTIFY


 
 


/em>